Odwołane / Dziergamy dobro – wełniane czapki dla potrzebujących


Dziękujemy za Waszą chęć do zaangażowania się w “Dzierganie dobra” i mocno wierzymy, że jeszcze uda nam się wrócić do tej formuły spotkania.
Pandemia każdemu z nas przysporzyła wiele problemów i zmartwień ale z siłą huraganu uderzyła w najsłabszych – osoby w kryzysie bezdomności, przebywające w przestrzeni publicznej. Wiele punktów, w których uzyskiwali pomoc, łaźni, jadłodajni czy magazynów ubraniowych zostało zamkniętych. Co więcej, nieuchronnie zbliża się zima i niskie temperatury.
W związku z tym, już po raz trzeci, dziergamy dobro.
Pamiętacie, kiedy mamy i babcie mówiły Wam, że trzeba nosić czapki, bo ciepło ucieka przez głowę? Osoby żyjące w przestrzeni publicznej często nie mają skąd takiej czapki wziąć. Na warsztatach je dla nich wydziergamy.
Agata z ASP Handcraft (www.facebook.com/ASPhandcraft/) nauczy Was jak szybko i sprawnie zrobić na szydełku czapkę i szalik. Czapki powstałe na warsztatach przekażemy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.
Zapewniamy materiały, ale jeśli możesz wspomóc nas przynosząc motek włóczki (albo dwa ) będzie super.
Warsztaty skierowane są do osób, które miały już kontakt z szydełkowaniem, potrafią zrobić łańcuszek i półsłupek.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami spotkamy się w kameralnej grupie, liczba miejsc ograniczona.
???? Na spotkanie obowiązują zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/25759
Termin: 7 listopada, godz. 11:00-14:00
???????? WAŻNE INFORMACJE ????????
W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność MAL Samogłoska odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. Obowiązek noszenia maseczek dla wszystkich uczestników spotkania.
Regulamin: https://samogloska.waw.pl/wp-content/uploads/2020/09/Regulamin-COVID-MAL-Samog%C5%82oska.pdf
—
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.