Krąg Kobiet – splecione z naturą
„Gdyby każde dziecko ziemi odnalazło wewnętrzne wiedzenie, zostawilibyśmy w dziedzictwie dla przyszłych pokoleń życie pełne harmonii i obfitości”
– Czy potrafię myśleć perspektywicznie i rozumiem, że moje działania mają wpływ na przyszłe dzieci ziemi?
– Czy umiem dbać o zasoby – zarówno natury jak i swoje własne?
– Czy potrafię modyfikować swoje działania dostosowując się do zmian, które przynosi życie?
– Czy wiem jak wchodzić do “groty wewnątrz siebie”, jak odnajdywać własne prawdy?
Natura daje nam nauki, jak przyjmować ze zrozumieniem wszelkie przejawy życia, cieszyć się chwilą w zmieniającym się ciągle świecie, jak poddać się przepływowi bez oczekiwań. Wiedza i mądrość płynąca z natury jest dostępna dla WSZYSTKICH, którzy mają oczy by widzieć, uszy by słyszeć i SERCE by rozumieć. Odnajdywanie wewnętrznego wiedzenia jest praktyką nie tylko dla nas samych. Sięga ona przyszłych pokoleń.
Podczas naszego spotkania będziemy uczyć się świadomego czerpania z darów natury w szacunku do jej ograniczeń i z myślą o przyszłości. Pochylimy się nad jakościami “czasu przejścia” między upalnym, soczystym latem, a jesiennym okresem zbiorów i gromadzenia zasobów.
“Liczne istoty z ludzkiego plemienia zapominają o tym okresie zakończenia i sięgają po następny zestaw doświadczeń życiowych nieprzygotowane, albo pozbawione równowagi.”
Natura niestrudzenie uczy nas o tym jak istotny jest czas integrowania doświadczeń i żegnania przeszłości. Poprzez podsumowywanie nauk z życiowych lekcji oraz liczenie osiągniętych zwycięstw możemy przetworzyć energię, którą zebraliśmy latem i zasilić się na całą zimę. Warto znaleźć czas na ten rodzaj zatrzymania, a wspaniale jest móc zrobić to w gronie kobiet w uważnym i czułym współbyciu.
Nasze spotkanie będzie wzbogacone o warsztat.
Kasia poprowadzi nas na leśny spacer. Zaczniemy od wprowadzenia – krótkiej praktyki, która pozwoli nam przestawić się na subtelne postrzeganie przestrzeni dookoła. Obudzimy wszystkie nasze zmysły, by w głębokim czuciu zanurzyć się w doświadczanie natury oraz dostrzegać obfitość i piękno w najdrobniejszych przejawach życia.
Ważne! Ubierz się na spacer w naturze, tak by nie bać się pobrudzić czy usiąść na trawie, tak by było Ci też wygodnie zasiąść w kręgu. Na miejscu będzie herbata owocowa i zioła. Będziemy mieć dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, dlatego zapraszamy do przyniesienia czegoś do jedzenia na wspólny stół w przerwie pomiędzy spacerem i kręgiem.
Prowadzące:
Kasia Ledwoń – kobieta natury, wspierająca wiedźma, doula, dyplomowana zielarka fitoterapeutka, przewodniczka rodzicielska, mama. W bliskości z naturą prowadzi na poszukiwania wewnętrznej mocy. Jako Leśna Szeptucha zaprasza by wytropić w naturze to, co nas leczy, karmi i wspiera. Prowadzi Ceremonie Kakao, trzyma kręgi wspierającą matczyną energią i głośno się śmieje. Pogłębia swoją wiedzę o integracji doświadczania odmiennych stanów świadomości jako psychonautka w paradygmacie Grof Transpersonal Training (szkoły facylitacji oddychania holotropowego). Edukatorka przyrodnicza. Adeptka Akademii Tropienia dla dorosłych.
Krystyna Dębicka – lubi być i czuć, pozwalać sobie na otwartą wrażliwość. W miejscu delikatności i drżenia znajduje moc. Zabiera w podróże ze zmysłem czucia głębokiego (propriocepcja) oraz felt sense. Edukuje o anatomii ciała w ruchu, poprzez różnorodne metody somatyczne. Inspiruje sie Focusingiem relacji wewnętrznych. Certyfikowana trenerka Treningu Autogennego wg Schultza. Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu ruchu, pogłębiania świadomości ciała, psychoterapii. Zakorzenia się w praktyce jogi Iyengara i tańczy.
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.
Masz pomysł na realizację własnej inicjatywy w Samogłosce? Napisz do nas: kontakt@samogloska.waw.pl