Rodzinne warsztaty twórcze – woreczek na skarby
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 7 roku życia na drugi warsztat twórczy z Joanną Kasztelaniec. Tym razem będziemy szyć i haftować woreczki na skarby. To cenne umiejętności, których dzieciaki mogą się nauczyć pod okiem opiekunów – satysfakcja z własnoręcznie przygotowanych obiektów, nawet najmniejszych jest wielka, bo zostają na pamiątkę wspólnych chwil.
Każde doświadczenie twórcze nas czegoś uczy. Efekt jest ważny, ale proces jeszcze cenniejszy. Jak rodzi się pomysł? Jak go wprowadzić w życie? Jak się zmieni w toku realizacji? Dajcie się porwać tej niespodziance. Będzie fajnie!
Prowadząca:
Joanna Kasztelaniec – “JESTEM doświadczoną towarzyszką i kreatorką zabaw twórczych, edukatorką specjalizującą się w pisaniu i realizacji scenariuszy spotkań z nową i klasyczną literaturą dla dzieci, kulturoznawstwem, historią sztuki i wiedzą o przyrodzie. Autorką projektów i warsztatów realizowanych na zlecenie warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury. JESTEM czarodziejką- czaruję uśmiechem, dobrym słowem i opowieścią. Że skarpety zrobię lalkę a z butelki kwiat. Znam niejedną dziko rosnącą roślinę, uwielbiam doświadczać i obserwować przyrodę, siedzieć pod drzewem i wymyślać opowieści, śpiewać na całe gardło, tworzyć kompozycje z tego co pod ręką. Wspieram obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich w roli nauczyciela przedszkola leśnego i podczas urodzinowych przygód terenowych oraz warsztatów outdoorowych. Interesuję się leśną pedagogiką, pedagogiką przygody, story tellingiem, rękodziełem. Działam w duchu rodzicielstwa bliskości i zaufania, wzmacniania samodzielności. Prywatnie jestem samodzielną mama Stasi i Alka.
Obecnie pracuję w Fundacji Sto Pociech. Współpracuję z: Atelier Foksal, Muzeum Literatury, żoliborskimi i bielańskimi przedszkolami, Teatrem Dobrego Serca, Cafe Kulturalna, Akademią Młodego Człowieka, Stacją Plastyczną, Klubem Podróżnik, Event Project, Kinem Wisła, Filmoteką Narodową, Instytutem Audiowizualnym, Fundacją Przystanek Twórczość, paroma korporacjami i wieloma Rodzicami.
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.
Masz pomysł na realizację własnej inicjatywy w Samogłosce? Napisz do nas: kontakt@samogloska.waw.pl