Korzenie Młocin
Projekt „Korzenie Młocin” łączy lokalną historię z integracją sąsiedzką przy wspólnym gotowaniu. Podczas warsztatów wypracowaliśmy unikatowe, kreatywne przepisy kulinarne, nawiązujące do historii Młocin, które później wspólnie przygotowaliśmy i zaserwowaliśmy podczas sąsiedzkiej kolacji. Jedzenie to dla nas punkt wyjścia do snucia opowieści o młocińskiej historii i korzeniach mieszkańców.
Prowadzenie: Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Tomasz Zielke – wykształcony polonista, niedoszły filozof, kucharz z powołania i dziennikarz czasopisma kulinarno-kulturalnego KUKBUK, w którym opublikował ponad 200 artykułów poświęconych technikom gotowania i jego naukowym podstawom. W swojej pracy publicystycznej kieruje się przede wszystkim pragnieniem dostarczenia czytelnikom rzetelnych treści zgodnych z najnowszą wiedzą naukową. Jako kucharz związany jest z warszawską bistro-kawiarnią Żona Krawca oraz kawiarnią Waszyngton.
Anna Płachecka, Izabela Zawisza – animatorki MAL Samogłoska
Projekt “Korzenie Młocin” został dofinansowany przez Warszawski Programu Edukacji Kulturalnej z Funduszu Animacji Kultury.